Chromium açık kaynak bir web tarayıcısının ismidir. Chromium projesinin en önemli amaçlarından biri de sıradan bir web tarayıcısı olmaması ve web için sekmeli bir pencere yöneticisine sahip olmasıdır. Chromium projesini geliştiren uzmanlar özellikle Chromium’un oldukça hafif ve hızlı olmasına özen göstermiştir.

Chromium ile Neler Yapılır?

Chromium alfa sürümü; sol köşeden erişim sağlayan uygulamalar sayfasına sahiptir. Bunun yanı sıra uygulama sayfası, Chromu’un bağlandığı tüm web uygulamalarına da kolayca bağlanabilmektedir. Chromium sayesinde Gmail, YouTube, Google Apps, Yahoo, Facebook, Twitter gibi uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz.

Diğer avantajları ise:

  • Chromium uygulaması ile beraber hesap makinesi, saat, batarya ve ağ durum göstergesi de gelir.
  • Chromium kullanıcıları F8 sayesinde tüm kısa yolları içeren ekrana ulaşabilir.
  • Kullanıcılar F12 tuşu le ek tarayıcı sayfalarını açarak aralarında geçiş yapabilmektedir.
  • Chromium, Chrome ile kıyaslandığında çok daha hızlıdır.
  • Oldukça kolay bir arayüze sahiptir.
Chromium Nedir ?

Chromium Host Executable Ne Anlama Gelir?

Host EXE dosyaları; bilgisayarın tüm fonksiyonları yerine gelirken izlemekle yükümlü olduğu dosyaları ifade eder. Exe hataları ise bilgisayarı başlatma aşamasında ya da programı başlatırken meydana gelmektedir.

Host Exe problemleri bozuk ya da eksik dosyalarla ya da virüs gibi kötü niyetli yazılımlar ile bağlantılıdır. Bundan dolayı da Host Exe’yi indirirken dikkatli olmak ve titiz davranmak oldukça önemlidir. Birçok siste host.exe dosyalarının resmi geliştiricisi tarafından onaylanmamış Exe dosyalarını sunmaktadır. Orijinal olmayan Exe dosyaları virüs içerikleri olmaktadır.

Chromium Nasıl Kaldırılır?

Chromium tamamen yasal bir projedir ve orijinal, onaylanmış Chromium sistemleri virüs içermez. Fakat Chromium kendi tarayıcısını oluşturmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Bundan dolayı da kötü niyetli şekilde yazılımlar ve kullanımlar söz konusu olabilir.

Sistemi kurduktan sonra Chromium virüsü, dataların üzerinde kısa yolları virüs ile değiştirebilir. Bu durumlara karşı titiz davranmak gerekmektedir. Genellikle kullanıcılar virüs belirtisi görmediği için şüphelenmez. Ancak Chromium virüsünü tespit etmek ve kötü niyeti yazılımları sistemden kaldırmak için anti-virüs programları kullanmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da Chromium kurarken onaylı ve güvenilir yerleri tercih etmek önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here