'Adblock nedir ?' sorusunun yanıtı ve çok daha fazlası Venov'da sizlerle.
Adblock Nedir ?

Adblock; reklamları, pop-upları, animasyonları ya da dilediğiniz yorucu ögeleri sonsuza kadar kaldırmanızı sağlayan eklentilerden biridir. Özellikle Adblock kullanmak siteleri gezerken hızınızı arttırmanın da en kolay yoludur.

Adblock Neden Kullanılır?

Adblock günümüzde 198 milyon kullanıcıya sahip bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde reklamları görmekten kurtulabilirsiniz. Reklam engelleme ve içerik engelleme konusunda en başarılı eklenti olan Adblock, IOS sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Telefonlarınıza Adblock indirerek, reklamsız şekilde kullanabilir ve ıPhone hızını arttırabilirsiniz.

Adblock Ne İşe Yarar ?

Reklam Engelleme Ne Anlama Gelir?

Reklam engellemek; internet sitesinde kullanılan reklamları görmenizi engelleyen bir yazılım sistemidir. Günümüzde tüm internet sitelerinde birçok rahatsız edici reklam bulunmaktadır. Bu reklamları görmemek için Adblock kullanabilirsiniz. Adblock eklentisini Mozilla Firefox ve Google Chrome için kullanabilirsiniz. Banner reklamları engelleme özelliğine sahip olan Adblock, özgür şekilde internette gezmenize destek olur.

Adblock Nerelerde Kullanılır?

Adbloc birçok internet tarayıcısı için kullanılabilir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz platformlar ise:

  • Google Chrome,
  • Opera,
  • Safari,
  • Firefox,
  • Opera,
  • IOS platformları,
  • Android platformları.
Adblock, birçok tarayıcıda kullanılabilen bir eklentidir.
Adblock Kullanımı

Adblock, internet kullanıcıları için büyük avantaj sağlasa da reklam veren ya da reklam alan şirketler için oldukça zararlıdır. Normal koşullarda web siteleri yalnızca bin gösterim için 1 TL gibi bir gelir elde eder. Günde yüz bin ziyaretçisi olan sitelerin aylık geliri yalnızca 100 TL olmaktadır. Adblock kullanan ziyaretçiler bu gelirlerin daha da düşmesine sebep olmaktadır. Ancak kullanıcı için birçok avantaja sahiptir.

Adblock Kullanım Avantajları Nelerdir?

Adblock kullandığınız zaman izlenme araçları ve reklamları kaldırırsınız. Bu sayede veri kullanımı ve gezinme hızı oldukça artar. Bu özelliği ile kotadan tasarruf edersiniz. Adblock kullanımı, kullanıcılar için oldukça avantajlıdır. İstenmeyen reklamlar ve izlenme araçlarını engeller.

Adblock Nasıl Çalışır?

Reklam engelleyici bir yazılım olan Adblock, binlerce verinin yer aldığı filtreleme listelerini ve reklamlarla ilgili sayfaların açılmasını engellemektedir. Reklamların büyük bir kısmı reklam ağları aracılığı ile yayınlanmaktadır. Bundan dolayı da karmaşık yapılar değildir. Bu sayede Adblock, bu reklamları kolayca engellemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here